נבחרת הנוער בהוקי קרח הפסידה 7:6 לבולגריה בפתיחת אליפות העולם דרג ב'

Photos: IIHF / Joan Reyes

בעונה שעברה ניצחה נבחרת ישראל עד גיל 18 את מדליית הזהב ועלתה לאליפות העולם דרג ב'. מול הנבחרת, המורכבת מכשירונות צעירים המשחקים ברחבי אירופה, צפון אמריקה ובליגות הבחירות בארץ, אתגר לא פשוט – להתמודד מול נבחרות ממדינות הוקי מפתחות וטובות יותר מאשר פגשה בשנה שעברה – סין, ספרד, טאיפיי, בולגריה ואוסטרליה. הנבחרת פגשה את האתגר הראשון שלה הערב, ובסיום משחק מלא תהפוכות, הנבחרת הפסידה בתוצאה 7:6 לנבחרת הבולגרית.

ישראל הצליחה למחוק פיגור מוקדם של שני שערים בשליש הראשון של המשחק, להוביל בשני שערים במהלך השליש השני וכאמור להפסיד בסופו של דבר. ניקיטה זיצרמן היה הראשון לכבוש בדקה ה-9 ולהעלות את ישראל ליתרון מוקדם. אבל הבולגרים כבשו שער שוויון אחרי דקה ואחרי עוד 40 שניות כבר עברו להוליך 2:1. בדקה ה-13 בולגריה כבשה את השלישי וזו גם היתה תוצאת השליש הראשון של המשחק.

בשליש השני ישראל חזרה ובגדול. בדקה ה-24 יונתן מלניקוב צימק את הפער לשער אחד, וכעבור עוד שתי דקות ומחצה, זיצרמן כבש את השער השני שלו במשחק וקבע 3:3. ישראל ניצלה חיסרון מספרי של הבולגרים וסמסון גולדשטיין כבש בדקה ה-28 והעלה את ישראל ליתרון 3:4. ישראל המשיכה לשלוט בדקות האלה במשחק ובדקה ה-31 זה נראה טוב מאוד מבחינת הכחולים לבנים, כאשר אריאל קליין העלה את הנבחרת ליתרון 3:5.

אבל הוקי קרח משחקים 60 דקות ועד שזה לא נגמר, זה לא נגמר. בדקה ה-34 דאיין מקמולין הבולגרי צימק ל-4:5 ושתי דקות אחר כך אלכסנדר סטנמירוב כבש וקבע 5:5. הריפיון בהגנה הישראלית נמשך, וסטנמירוב חזר בדקה ה-37 וכבש שער נוסף, 6:5 לבולגריה. זו גם היתה תוצאת סיום השליש השני.

השליש השלישי והאחרון היה צמוד מאוד. ישראל הצליחה בדקה ה-47 להשוות משער נוסף של זיצרמן. השיוויון החזיק מעמד שלוש דקות ובדקה ה-51 בויאן אילאייב קבע את תוצאת המשחק 7:6 לבולגריה. זיצרמן יכול היה להתנחם בסיום רק מהעובדה שנבחר לשחקן המצטיין במשחק.

מוקדם יותר היום נבחרת סין ניצחה את אוסטרליה 3:6. עוד בבית הישראלי משחקות נבחרות טייפה וספרד. מחר (14:00 שעון ישראל) תשחק הנבחרת מול אוסטרליה. שידור חי של המשחק באתר איגוד ההוקי קרח של ישראל.

Start a Conversation