כוכבי הצפון, קבוצת ההוקי המקומית ממטולה, חגגו אתמול ניצחון מרשים וזכייה באליפות ליגת הנוער בהוקי קרח לאחר משחק מותח ומרתק מול קבוצת המלכים מנתניה. המשחק, שנערך בהיכל הקרח החדש בתנובות – וואן אייס ארנה, סיפק רגעים של דרמה, מתח וכמובן – ספורט ברמה הגבוהה ביותר.
השליש הראשון החל בקצב מהיר אך ללא הבקעות משני הצדדים. המשחק היה צמוד, כאשר שתי הקבוצות הראו שהגיעו עם רצון עז לנצח. ההגנות היו חזקות והשוערים הציגו יכולת מרשימה.
בשליש השני, כוכבי הצפון הצליחו לעלות ליתרון ראשון בדקה ה-23, כששחקן ההתקפה הכשרוני אורי סגל כבש שער מרשים לאחר מהלך קבוצתי מתוכנן בין שלושת ותיקי הקבוצה – הקפטן, לאון שולמן, ושחקן ההתקפה המצטיין של הליגה, איתי בונדר. המלכים מנתניה השוו במהרה עם שער של עדי ריגלר, שקבע 1-1 בסיום השליש השני.
בשליש השלישי, כוכבי הצפון הצליחו לשבור את השוויון. איתי בונדר הכניס את גול היתרון לכוכבי הצפון, ומיד לאחר מכן אחיו הקטן, טל בונדר, העלה את כוכבי הצפון ליתרון 3-1. בדקה האחרונה של המשחק, עמית בן טוב הבקיע שער נוסף שקבע את תוצאת המשחק על 4-1 לטובת כוכבי הצפון.
![](https://www.hockey.org.il/wp-content/uploads/2024/07/מטולה-2.png)
מנהל המועדון, לבב וינברג: "עיריית מטולה היא שטח צבאי הסגור, למתקן האימונים אסור להגיע, כולנו מפונים ואת מספר האימונים של הקבוצה לאורך העונה ניתן לספור על יד אחת. הניצחון הזה פשוט לא יאומן! צוות המאמנים והשחקנים הביאו לצפון ולמטולה כבוד גדול ותקווה. אני רוצה להודות למכבי קנדה ומנהל הספורט על הסיוע המיוחד העונה. תודה מיוחדת לתורמים שלנו, שלרגע לא הפסיקו לתמוך ולהאמין .אנחנו מקווים לחזור בהקדם הביתה לצפון ולשקם את הבית – עוד אתגרים גדולים לפנינו"
מאמן הקבוצה, מייקל מאז'ייקה: "אני גאה מאוד בשחקנים. הם עברו את השנה המורכבת ביותר בחיים שלהם. למרות הקשיים האישיים, התגבשנו סביב מטרה משותפת – להביא את הגביע לצפון וכך לחזק את רוחם של התושבים. ההישג האדיר הזה מוכיח שוב את החשיבות של הספורט ככלי לבניית אופי וחוסן מנטלי, במיוחד בתקופה הזו."
עכשיו, כל העיניים נשואות למשחקי חצי הגמר ליגת בוגרים ביום שישי הקרוב בו תפגוש מטולה את כפר סבא ורעננה תתמודד מול בת-ים.