הרגעים המרגשים! תמונות וסרטונים מאליפות עולם בוגרים

בהובלתם של צוות המאמנים המנוסה, נבחרת הגברים סיימה את השתתפותה באליפות העולם עם שני נצחונות: ניצחון בפנדלים על אוסטרליה וניצחון 2:4 על איסלנד

הצוות המנצח: מאמן ראשי, יבגני קוז'בניקוב (במרכז), עוזר מאמן, אדוארד רבניייגה (מימין) ועוזר מאמן, ניקיטה לוקין (משמאל)

משחק #1: ישראל נגד איחוד האמרויות

משחק #2: ישראל נגד סרביה

משחק #3: ישראל נגד אוסטרליה

משחק #4: ישראל נגד קרואטיה

משחק #5: ישראל נגד איסלנד

וידאו: ג׳ושוע גרשבאום

לספריית תמונות מאליפות לחץ על הקישור הבא:

https://iihf.cimediacloud.com/mediaboxes/7d00380723804938a6e627d02d5108af

תמונות: Lidija Lazić

נבחרת ישראל סיימה את אליפות העולם בהוקי קרח עם ניצחון על איסלנד

נבחרת הגברים של ישראל בהוקי קרח סיימה היום עם ניצחון 2:4 על איסלנד את השתתפותה באליפות העולם דרג ב' שנערכה בבלגרד בירת סרביה

תמונה: Lidija Lazić
וידאו: ג׳ושוע גרשבאום


המטרה של הנבחרת הישראלית היתה להשאר בדרג ב', היא הושגה בזכות שני ניצחונות, הראשון על אוסטרליה והשני היום על איסלנד .

השליש הראשון של המשחק נפתח בשליטה איסלנדית. בדקה ה-18 היא גם תורגמה לשער יתרון של האיסלנדים שעלו ליתרון 1:0.
בדקה ה-32 ישראל סוף כל סוף הצליחה להבקיע. זה היה שיתוף פעולה של האחים לבית לוין, דיויד ומייק, יחד עם קיריל פולוזוב, חילופי מסירות בין השלושה הביאו את מייק לכיבוש השער הראשון שלו במשחק 1:1.
זו גם היתה תוצאת סיום השליש השני. הנבחרת הישראלית חזרה מחדר ההלבשה כשהיא יודעת שהיא עומדת בפני 20 הדקות החשובות שלה בטורניר.
בדקה ה-52 שוב שיתוף פעולה של משפחת לוין (בסיוע של דניאל מזור) ומייק כבש את השער השני והעלה את ישראל ליתרון 1:2.
הלחץ הישראלי נמשך ואחרי 25 שניות, גלב חולבס העלה את ישראל ליתרון 1:3.
בדקה ה-56 לוין חגג שער שלישי, כשהעלה את הנבחרת ליתרון 1:4 אחרי בישול של דניס קוזב.
25 שניות לסיום, האיסלנדים הצליחו לכבוש ולקבוע את תוצאת המשחק 2:4 לישראל.

מייק לוין, מצטיין המשחק


ישראל סיימה את האליפות עם שני ניצחונות ושלושה הפסדים ודורגה במקום הרביעי, כשהיא מקדימה את אוסטרליה (שהפסידה היום לאיחוד האמירויות) ואת איסלנד.

קאמבק מטורף! נבחרת הבוגרים גברה על אוסטרליה בפנדלים

מייק לוין הבקיע שני גולים עם פחות מדקה לסיום המשחק והוסיף גול בפנדלים להביא את הניצחון הדרמטי על אוסטרליה

תמונה: Lidija Lazić
וידאו: ג׳ושוע גרשבאום

נבחרת הגברים של ישראל בהוקי קרח, השיגה היום ניצחון חשוב על אוסטרליה באליפות העולם דרג ב' המתקיימת בבלגרד שבסרביה, 4:5 לאחר ההארכה.

כבר בדקה ה-3 קראון מקנזי האוסטרלי כבש. ישראל לא הצליחה להתאושש מהשער המהיר וכעבור 52 שניות ספגה שוב, הפעם היה זה קירן וובסטר שהעלה את האוסטרלים ל-2:0. זו גם היתה תוצאת השליש הראשון. עם פתיחת השליש השני האוסטרלים שוב עשו זאת מהר, 2 בתוך השליש טוד קמרון העלה את האוזים ליתרון מבטיח 3:0.

ישראל הגיעה למשחק בשליש השלישי של המשחק. בדקה ה-46 , גלב חולבס כבש את הראשון לישראל. השמחה היתה מוקדמת מידי, שכן האוסטרלים הגיבו מיד בשער , 4:1 משער של אלן סטארט.

דווקא כשנראה היה שהאוסטרלים בדרך לחגוג ניצחון ראשון בטורניר, הכחולים לבנים החלו במסע החזרה. בדקה ה-48 מקסים קאובשווילי כבש וצימק ל-4:2. ואז הגיעו הדקות של מייק לוין בן ה-19.  קודם לכן מאמן הנבחרת יבגני קוזבניקוב, לקח החלטה ולשתי הדקות האחרונות של המשחק ויתר על השוער מקסים קלייב לטובת שחקן שדה נוסף. ישראל עם שישה שחקני שדה לחצה על הדוושה ודקה לסיום לוין כבש וצימק ל-4:3, האוסטרלים עוד ניסו לכבוש, אבל ההגנה הישראלית עשתה עבודה טובה זכתה בדיסקית ושלחה את לוין להתקפה מהירה בה הוא מצא את הרשת וקבע שוויון 4:4 , 15 שניות לפני הבאזר והמשחק הלך להארכה.

בהארכה שתי הנבחרות לא הצליחו לכבוש ואז הגענו לשלב ההכרעה, בפנדלים של ההוקי קרח לכל נבחרת יש חמש ניסיונות. השופט מניח את הדיסקית במרכז המגרש ושחקן ההתקפה יוצא להתקפה לבדו, אחד על אחד מול השוער. אלו היו הדקות של השוער הישראלי מקסים קלייב שעצר את כל חמשת הניסיונות האוסטרלים. בצד הישראלי, שוב היה זה מייק לוין, שמשחק בליגת הנוער הבחירה בעולם באונטריו קנדה בקבוצת Niagara IceDogs, שהצליח לכבוש ולקבוע את תוצאת המשחק 4:5 לישראל.

לישראל יש מאזן של שני הפסדים (לסרביה ולאיחוד האמירויות) וניצחון אחד. מחר תשחק ישראל מול נבחרת קרואטיה החזקה וביום שבת מול איסלנד. המטרה של הנבחרת היא לשרוד בדרג ב', הניצחון היום על אוסטרליה מקרב אותה מאוד להשגתה.

ניצחון לנבחרת הנשים על סינגפור באליפות העולם בהוקי קרח

תמונה: IIHF
וידאו: ג׳ושוע גרשבאום

נבחרת הנשים של ישראל בהוקי קרח השיגה היום ניצחון שני במשחקי אליפות העולם דרג ג' הנערכים באסטוניה, הפעם 1:3 על נבחרת סינגפור.
אחרי 20 דקות ראשונות ללא שערים, הגיעה הדקה ה-26 בה עלתה ישראל ליתרון 0:1 משער של מלכת השערים של הנבחרת, ליאור לשם.
שתי דקות ומחצה לפני הירידה להפסקה שבין השליש השני לשלישי, הצליחה סינגפור להשוות משער של טיפני ייהו.
בשליש האחרון של המשחק הישראליות היו עדיפות, פנינה בסוב העלתה את ישראל ליתרון 1:2 בדקה ה-46 ולשם הוסיפה שער שני חצי דקה לפני הסיום וקבעה את תוצאת המשחק 1:3 לישראל.
ישראל מדורגת במקום השני בבית, אחרי הפסד לתאילנד וניצחונות על סינגפור בוסניה והרצגובינה.
מחר (שישי, 16:00 שעון ישראל) ישראל תשחק במשחק האחרון באליפות מול אסטוניה המארחת, שהפסידה היום 1:0 לתאילנד. זה יהיה קרב ישיר על המקום השני בבית .

ניצחון לנבחרת הנשים בהוקי קרח על בוסניה והרצגובינה באליפות העולם

נבחרת הנשים של ישראל בהוקי קרח, השיגה היום ניצחון ראשון באליפות העולם דרג ג' הנערכת באסטוניה , 3:4 על נבחרת בוסניה והרצגובינה.
הבוסניות היו אלה שעלו על הלוח ראשונות עם שער בדקה ה-11 (אמה קרמדוביץ'). בשליש השני של המשחק, הבוסניות הגדילו את היתרון עם שער של אמינה ספוביץ' בדקה ה-28 ושתי דקות אתר כך מוליזימוביץ' העלתה את הבוסניות ל- 3:0.
אבל כשנראה היה שהמשחק הולך לאיבוד, הנבחרת התחילה לחזור. ליאור לשם צימקה עם שער ראשון בדקה ה -32. ארבע דקות מאוחר יותר לשם כבשה שוב וצימקה ל- 3:2.
ישראל המשיכה בממונטום ברבע השלישי של המשחק. בדקה ה-49 פנינה באסוב כבשה וקבעה תיקו 3.
הלחץ הישראלי נמשך ובדקה ה-53 לשם השלימה שלושער וקבעה את תוצאת המשחק 3:4 לישראל.
ביום חמישי ישראל תשחק את המשחק הבא באליפות הפעם מול סינגפור.

וידאו: ג׳ושוע גרשבאום

אכזבה לנבחרת הנוער בהוקי קרח

נבחרת הנוער של ישראל בהוקי קרח סיימה היום את דרכה באליפות העולם עד גיל 18 (דרג ב') בהפסד לנבחרת טאיפיי 5:3.

הנבחרת הייתה זקוקה לניצחון כדי להבטיח הישארות בדרג ג'. השליש הראשון הסתיים בפיגור 2:0. בשליש השני של המשחק ישראל כבשה 3 שערים ועברה להוליך 2:3. אבל בשליש האחרון הנבחרת הצעירה לא הצליחה לשמור על היתרון, ספגה שלושה שערים והפסידה 5:3, הפסד שהמשמעות שלו ירידה לדרג ג' בדירוג העולמי.

מחר תתחיל באסטוניה אליפות העולם לנשים בהוקי קרח. נבחרת הנשים של ישראל משחקת בדרג ב' יחד עם נבחרות  אסטוניה, בוסניה והרצגובינה, סינגפור ותאילנד.

 המשחק הראשון יתקיים מחר (ראשון, 15:00 שעון ישראל) מול תאילנד.

נבחרת הנוער בהוקי קרח הפסידה 7:6 לבולגריה בפתיחת אליפות העולם דרג ב'

Photos: IIHF / Joan Reyes

בעונה שעברה ניצחה נבחרת ישראל עד גיל 18 את מדליית הזהב ועלתה לאליפות העולם דרג ב'. מול הנבחרת, המורכבת מכשירונות צעירים המשחקים ברחבי אירופה, צפון אמריקה ובליגות הבחירות בארץ, אתגר לא פשוט – להתמודד מול נבחרות ממדינות הוקי מפתחות וטובות יותר מאשר פגשה בשנה שעברה – סין, ספרד, טאיפיי, בולגריה ואוסטרליה. הנבחרת פגשה את האתגר הראשון שלה הערב, ובסיום משחק מלא תהפוכות, הנבחרת הפסידה בתוצאה 7:6 לנבחרת הבולגרית.

ישראל הצליחה למחוק פיגור מוקדם של שני שערים בשליש הראשון של המשחק, להוביל בשני שערים במהלך השליש השני וכאמור להפסיד בסופו של דבר. ניקיטה זיצרמן היה הראשון לכבוש בדקה ה-9 ולהעלות את ישראל ליתרון מוקדם. אבל הבולגרים כבשו שער שוויון אחרי דקה ואחרי עוד 40 שניות כבר עברו להוליך 2:1. בדקה ה-13 בולגריה כבשה את השלישי וזו גם היתה תוצאת השליש הראשון של המשחק.

בשליש השני ישראל חזרה ובגדול. בדקה ה-24 יונתן מלניקוב צימק את הפער לשער אחד, וכעבור עוד שתי דקות ומחצה, זיצרמן כבש את השער השני שלו במשחק וקבע 3:3. ישראל ניצלה חיסרון מספרי של הבולגרים וסמסון גולדשטיין כבש בדקה ה-28 והעלה את ישראל ליתרון 3:4. ישראל המשיכה לשלוט בדקות האלה במשחק ובדקה ה-31 זה נראה טוב מאוד מבחינת הכחולים לבנים, כאשר אריאל קליין העלה את הנבחרת ליתרון 3:5.

אבל הוקי קרח משחקים 60 דקות ועד שזה לא נגמר, זה לא נגמר. בדקה ה-34 דאיין מקמולין הבולגרי צימק ל-4:5 ושתי דקות אחר כך אלכסנדר סטנמירוב כבש וקבע 5:5. הריפיון בהגנה הישראלית נמשך, וסטנמירוב חזר בדקה ה-37 וכבש שער נוסף, 6:5 לבולגריה. זו גם היתה תוצאת סיום השליש השני.

השליש השלישי והאחרון היה צמוד מאוד. ישראל הצליחה בדקה ה-47 להשוות משער נוסף של זיצרמן. השיוויון החזיק מעמד שלוש דקות ובדקה ה-51 בויאן אילאייב קבע את תוצאת המשחק 7:6 לבולגריה. זיצרמן יכול היה להתנחם בסיום רק מהעובדה שנבחר לשחקן המצטיין במשחק.

מוקדם יותר היום נבחרת סין ניצחה את אוסטרליה 3:6. עוד בבית הישראלי משחקות נבחרות טייפה וספרד. מחר (14:00 שעון ישראל) תשחק הנבחרת מול אוסטרליה. שידור חי של המשחק באתר איגוד ההוקי קרח של ישראל.

הצדק נעשה – בית הדין לערעורים בספורט פוסק לטובתנו

הניצחון הוא חזות הכל בספורט, ובאיגוד ההוקי קרח הישראל אנחנו תמיד מנסים להשיג את המטרה העליונה, שהיא לעמוד בכל אתגר ולהשיג את התוצאה הטובה ביותר. עם זאת, חייבים להודות שבתקופה האחרונה נתקלנו באתגרים לא רק על הקרח, אלא גם מחוץ למשחק. ועדיין, אנחנו שמחים באותה מידה לציין שיש לנו את היכולת לנצח בכל מגרש.

מספר שבועות בלבד אחרי הזכייה העוצמתית באליפות העולם עד גיל 20 בבולגריה, שסידרה לצעירים שלנו עלייה לדרג 2 ב', ניצחנו במאבק נוסף. והפעם לא על המשטח החלקלק אלא באווירה  הרצינית והשקטה שבבית הדין לערעורים בספורט (CAS).

השופטת הקנדית ננסי אור פירסמה את פסיקתה בנוגע לערעור שהגשנו על החלטתו של איגוד ההוקי קרח העולמי להשעות את נבחרות ישראל מכל התחרויות הבינלאומיות, כביכול בגלל "סיכון בטיחותי". ההחלטה, עליה הודיעו ב-10 בינואר 2024, הובילה את האיגוד הישראלי לצאת למאבק נחוש לביטולה. עם תמיכה פה אחד מרשויות הספורט המקומיות, נלחמנו לשנות את ההחלטה שאיימה להחזיר את ההוקי הישראלי לאחור ולמחוק את ההישגים האחרונים שלנו.

אחרי מאבק אינטנסיבי ובלתי מתפשר בן שבוע על זכויותינו, האיגוד העולמי נענה לבקשתנו והסיר את החרם – אבל רק ביחס לתחרות הראשונה ברשימה, אותה אליפות עולם עד גיל 20. לכן, גורלן של שלוש הנבחרות הנוספות (גברים ונשים, לצד נבחרת הנוער) היה תלוי באוויר.

אך כעת, סוף סוף, אין יותר אי ודאות, והפסיקה של השופטת אור קובעת בבירור: "הנהלת האיגוד העולמי כשלה בכך שלא התייחסה לאיגוד ההוקי קרח הישראלי באופן שוויוני ביחס לאיגודים לאומיים אחרים המשתתפים בטורנירים, או באופן שוויוני ביחס לאיגודים לאומיים אחרים המתמודדים עם מצב דומה… ההחלטה סתרה ו/או התעלמה מהעקרונות הבסיסיים של שוויון והזדמנות שווה".

השופטת אור פסקה באופן שאינו משתמע לשני פנים שההחלטה בטלה ומבוטלת, ושישראל רשאית להשתתף בכל טורניר כמו כל הנבחרות האחרות. משמעות הדבר היא שהספורטאים ייצגו את המדינה שלנו בגאווה ב:
אליפות העולם עד גיל 18 דרג 2 ב' בספרד (23-17 במרץ);
אליפות העולם לנשים דרג 3 ב' באסטוניה (29-24 במרץ);
אליפות העולם דרג 2 א' בסרביה (27-21 באפריל).

ניצחון שני לנבחרת ישראל בהוקי קרח באליפות העולם 3:7 על בולגריה

נבחרת ישראל עד גיל 20 זכתה הערב בניצחון שני באליפות העולם דרג 3 , הפעם על הנבחרת המארחת בולגריה, 3:7.

ישראל הוליכה בסיום השליש הראשון 0:1 משער של עדי ריגלר. השליש השני השני היה צמוד מאוד, בולגריה השוותה בדקה ה-24 ל-1:1 אבל תוך דקותיים מייק לוין כבש צמד והעלה את ישראל ליתרון 1:3. ניקיטה זיצרמן כבש בדקה ה -33 ל- 1:4. אבל הבולגרים לא הרפו והצליחו עד להפסקה לכבוש צמד ולצמק ל- 3:4.

השליש האחרון היה כולו של נבחרת ישראל. אורי סגל, יאן רסקין ומייק לוין כבשו וקבעו את תוצאת המשחק 3:7 לישראל.

שלוש שער ומצטיין למייק לוין! מייק מוביל את הנבחרת עם חמש הבקעות ושלושה אסיסטים.
מנכ״ל האיגוד, מיכאל הורוביץ: ״הנבחרת הזו היא אחת החזקות אם לא החזקה ביותר אי פעם. מה שבאמת מיוחד בנבחרת שהם חברים, מגובשים, משחקים אחד בשביל השני ורואים את זה על המגרש. אנצל את ההזדמנות להגיד תודה לכל התומכים שלנו בארץ ובעולם. תודה מיוחד לוועד האולימפי הישראלי שתמך בנו לאורך כל הדרך ולפניקס, חברת ביטוח, שתמכו בנו מאז שנודע להם על הפיכת ההחלטה של איגוד ההוקי העולמי ושנוכל להגיע לבולגריה. יחד ננצח!״

ישראל ניצבת בראש הבית עם שני ניצחונות. טורקיה ניצחה הערב את מקסיקו 3:4 וניו זילנד הביסה את קריגיסטן 1:12.

מחר יהיה יום מנוחה באליפות ומחרתיים ישראל תשחק מול קירגיסטן.

הוקי קרח אליפות העולם עד גיל 20: ניצחון לישראל על ניו זילנד

נבחרת ישראל עד גיל 20 פתחה את אליפות העולם דרג 3 עם ניצחון על ניו זילנד 6-8.  האליפות מתקיימת בארמון ספורט החורף בסופיה, בולגריה.

המשחק נפתח עם שער מהיר של יהל שרון, אבל הניו זילנדים מצאו במהרה את דרכם חזרה ובהפסקה הראשונה ישראל פיגרה 1-2.

בהמשך אורי סגל השווה את התוצאה ל-2-2 בדקה ה-28.  ניו זילנד עוד הוליכה 3-2, אבל  ניקיטה זיצרמן ועדי ריגלר כבשו שערים בהפרש של 48 שניות בלבד, ואחריהם עוד צמד של מייק לוין הבלתי ניתן לעצירה, וישראל ירדה להפסקה ביתרון של 3-6.

 ניו זילנד לא ויתרה וכבשה שני שערים בדקה ה-43 וצימקה לשער את היתרון הישראלי. אלון שפינל, השוער , עמד בלחץ עם כמה עצירות נפלאות , איתי קרנר וזיצרמן כבשו בדרך לניצחון 6-8. זיצרמן , שהתחיל את דרכו במועדון נס ציונה וכנער עבר למועדון כפ״ס שפעילותו מתרכזת בהיכל החדש בתנובות, משחק כיום בקנדה בליגה הבחירה ביותר לבני גילו. ניקיטה הוא השחקן הצעיר באליפות,  בסך הכל בן 15. זו היתה הופעת הבכורה שלו במדי הנבחרת והוא נבחר לשחקן המצטיין במשחק.

 "לנצח זה תמיד נחמד אבל השמחה שלנו כפולה מעצם העובדה שאנחנו יכולים להתחרות כאן", אמר מיכאל הורוביץ, מנכ"ל איגוד ההוקי קרח בישראל.  "השחקנים שלנו נסעו מכל העולם כדי לייצג את ישראל בגילאי ה-20 לאחר שקיבלו הודעה ברגע האחרון שנוכל להשתתף.  אנחנו נרגשים, מצפים לתוצאות טובות ויש לנו צוות טוב מאוד.  החבר'ה שלנו שיחקו כמה שנים אחד ליד השני, הם חברים טובים והם רוצים להביא זהב לישראל".

נבחרת ישראל תשחק מחר 20:00 מול המארחת בולגריה.